ANARCHIE

Každý hráč se s touto vládou setká hned na začátku věku.

Pro většinu z nás je vhodná pouze na prvních 100 až 200 kol a to díky bonusu na prozkoumávání území a nižší spotřebě energie budovami.

Bohužel nízká vojenská produkce a síla armády v útoku je hlavním důvodem k revoluci na jiné, mnohem výhodnější zřízení. V některých situacích je naopak velmi výhodná a to hlavně u těchto strategií: bez-alianční anarchie, anarchie s revolucí na utopii.

Produkce

+20% více prozkoumá
+10% jídla z vesnic
Mnohem nižší spotřeba energie budovami.
Revoluce z anarchie nic nezničí (ztratíte pouze společenské pokroky).
Rychleji se přibližuje Utopii.
-25% produkce továren
Velká nespokojenost pokud je země rozsáhlá.

Válčení

Při obraně proti normálním útokům se každých 100 obyvatel brání jako 1 voják.
Bez pokroku Ochranné a obchodní organizace nemůže útočit. I s ním má -20% útok.
Nízká vojenská produkce a síla armády v útoku.

Na co je dobrý

  • do velké aliance – v tomto případě je lepší pokud v alianci nejste jediná anarchie jelikož pak se Vám budou těžce cvičit generálové, řešením by bylo dělat ze sebe mnohem lákavější cíl, udržovat vysokou prestiž, ale i tak budete mít problém. Mnohem lepší je pokud alianci tvoří pouze z anarchie nebo pokud většina hráčů má Pacifismus.  Díky tomu bude mít Vaše aliance hodně válek a následně už je jen otázkou času, kdy vycvičíte generály. Snažte se ze sebe dělat lákavý cíl. V první řadě expěte z obrany ekonomické generály.
  • přechod na utopii – většina hráčů co hrají anarchii s postupem času udělají revoluci na utopii. Utopie je prostě mnohem lepší než anarchie.

Na co není dobrý

  • na válčení – né, že by s ní nešlo válčit, ale existují vlády, které jsou na válčení mnohem lepší.

Začátek věku

zde bych se rozmýšlel mezi třemi možnostmi:

  1. odehraji prvních pár desítek kol a udělám revoluci na jiné zřízení (většinou prvních 100 kol). Máte možnost si vybrat z těchto způsobů odehrání: Protekce na kasárny nebo Protekce na laboratoře
  2. zůstanu anarchií – do té doby než udělám pokroky nad 600k, 1200k a následně provedu revoluci na jinou vládu
  3. zůstanu anarchií – ale až budu moct, udělám revoluci na utopii

pokud jste si vybrali možnost 2. nebo 3. tak Vaším úkol bude v této fázi věku vynalézat hlavně S pokroky, nejdůležitější bude Pacifismus

Střed věku

zde by jste se měli soustředit na pokroky nad 600k, 1200k a připravovat se na revoluci na utopii a někdy v půlce ji provést

Konec věku

většinou v této fázi věku je lepší být utopií, která má lepší bonusy na produkci i obranu díky 3 spojenectvím

docvičíte generály a šetříte peníze, jídlo, energii nebo technologie – (pamatujte, že musíte tyto suroviny včas prodat a nakoupit armádu, která Vám přidá nejvíce prestiže), snažíte se co nejvíce zvednout prestiž. Vyvarujte se sundání. Je to těžké, ale jinak nemáte šanci zvítězit.