Obecné návody

Prestiž

Prestiž je nedílnou součástí hry webgame. Na první pohled se zdá, že prestiž není důležitá, ale opak je pravdou. Každý, kdo hrál webgame ví, že se jedná o důležité hodnocení, které ovlivňuje mnoho parametrů země. V nápovědě je uvedeno následující: „Prestiž je ukazatelem toho, jak je zem silná (ať už vojensky či hospodářsky)„. To je jistě pravdou, ale na druhou stranu ne všechny faktory jsou vyjádřeny v prestiži. Pojďme si přiblížit, co je na prestiži důležité, které vlastnosti země ovlivňuje a za co prestiž dostaneme.

Existuje náhrada za wg tabs?

Je to už pár týdnu, co wg tabs od Schmutzky nefungují. Je to škoda. Některé tabulky byly opravdu užitečné. Sám jsem je používal. Nejlepší pomůcka na stránkách wgtabs.schmutzka.eu byla beze sporu možnost rozboru infiltrace vlády, která ušetřila hodně času při zkoumání protihráčových bonusů. Stačila kopie infiltrace vlády a pár nastavení ve formuláři a mohli jste zjistit poměrně přesné hodnoty síly armády protihráče.

WG – základní informace

Prvním důležitým rozhodnutím v každém věku je volba vlády a určení taktiky. Webgame v tomto směru nabízí mnoho volnosti a proto doporučuji výběr pečlivě zvážit, popřípadě se poradit s někým zkušenějším.

Vliv spojenectví na hru

Spojenectví slouží Vaší zemi k zvýšení vojenské síly v obraně i v útoku. Existují tři druhy: Obranné spojenectví, Útočné spojenectví a Špionážní spojenectví. Na začátku každého nového věku byste si je měli obstarat. Bez spojenectví se v některých situacích dá hrát, ale nedoporučuji to.

Silná rozvědka je základ úspěchu!

Ač se to možná na první pohled nezdá, s rozvědkou se dá provést mnoho operací. Například zjišťovat informace o protihráči, oslabovat jej sabotážními operacemi nebo jej dokonce okrádat o jeho nekryté peníze či zboží. Rozvědka patří nepochybně k základům webgame. Její opomenutí Vás může stát i vítězství!

Diktatura vs Fundamentalismus

Jistě si mnoho z Vás kladlo otázku, jestli hrát za Diktaturu nebo Fundamentalismus. Obě vlády mají své pro a proti. Doufám, že po přečtení tohoto článku již nebudete mít problém se rozhodnout

Generálové

Generálové slouží především k vylepšení vaší země. Celkem existuje 13 schopností, více viz. přehled generálů níže. Tyto schopnosti můžeme různě kombinovat. Celkem 6 z nich ovlivňuje bonus armády:nacionalista, osvoboditel, stratég, ochránce národa, vlastenec a populista (nepřímo). Ostatní vylepšují ekonomiku země. Případně zvyšují zisky v útocích.

Síla armády

Mnoho hráčů ví, že bez silné armády se neobejde. Ale jsou zde i tací, kteří se o této problematice ještě nedozvěděli dostatek informací a potřebovali by prostě popohnat tím správným směrem. V tomto článku bych chtěl shrnout většinu informací týkajících se bonusů armády. A pomoci tak zlepšit hráčům své hráčské dovednosti.

Generálové za ROBOKRACII

Úkolem generálů je zlepšit sílu Vaší země v oblastech – produkčních, ekonomických, vojenských. Aktuální stav generálů v robokraci 8 (9.2.2011). Vlastenec, Stratég, Špión, Ekonom, Stavitel, Dobyvatel, Zbrojař, Technolog. Vývoj těchto generál byl velmi bouřlivý. Ještě bych doplnil, že všechny generály lze využít. Záleží pouze na Vás, jak a kdy je nakombinujete. Počítejte také s tím, že sbírají zkušenosti jen poloviční rychlostí.