On-line strategie Webgame

Webgame se řadí svou dlouhou tradicí k prvním českým webovým hrám. Tato hra byla spuštěna již v roce 2001 a od té doby je stále populární u několika tisíců hráčů, kteří ji drží stále nad vodou. Největší slávu si hra zažila již před několika lety, kdy tuto hru hrálo několik desítek tisíc hráčů. Hra grafikou moc neoslní, avšak na druhou stranu je velmi dobře odladěná.

Cílem hry je dosáhnout nejvyšší prestiže a to buď jako jednotlivec nebo za alianci, která tvoří max. 10 hráčů.

Princip hryvlastníte zem, kterou si můžete vojensky a hospodářsky vylepšovat pomocí tzv. kol, nové kolo získáte 1* za 15 minut. Různé akce trvají různě dlouho. Nejdéle trvají útoky a následné dopřipravování armády.

Kdy se využívají kola – na stavbu budov, na útočení , dopřipravování armády, na dotování a operace rozvědky.

Tipy, jak ušetřit kola:

 • při taktických útocích (hlavně u partyzánského útoku) posílá mnoho nezkušených hráčů všechny vojáky. Tím se jim hodně sníží připravenost armády. Pokud pošlete pouze část armády ušetříte spoustu kol, které můžete využít lepším způsobem.
 • po dobývačném nebo loupeživém útoku nedopřipravujte armádu, ale zastavujte dobyté území..případně můžete použít i rozvědku..pokud se pozorně podíváte do výpisu, pak zjistíte, že se vám armáda postupně dopřipravuje.

Kola vám přibývají do zásobníků, který je rozdělený na dvě části 140 + 200 kol. 140 kol můžete odehrávat okamžitě, zbylých 200 kol je nepřístupných..ty se vám budou postupně uvolňovat, ale jen pokud máte volný první zásobník.

Nepřístupná kola se uvolňují tímto způsobem: jednou za 15 minut se uvolní 2 kola ze druhého většího zásobníku do menšího + se vám přidá 1 nové kolo. Pokud tedy máte první zásobník úplně prázdný a v druhém máte alespoň 92 kol pak za necelých 12 hodin budete mít k dispozici 140 kol k okamžitému odehrávání. Takto se dá 2* odehrát celý zásobník během 12 hodin.

Hra je koncipována na jednotlivé věky, které trvají 6 týdnů. Vždy po konci věku se vše zresetuje a začíná se úplně od začátku Na začátku věku, hráči obdrží úplné minimum, které je absolutně nesrovnatelné s hodnotami na konci věku.

Časová náročnost hry – hra není ani tak časově náročná, pouze je potřeba pravidelné odehrávání. Délka odehrávky se odvíjí od zvolené strategie, některé zaberou několik minut, další i několik hodin. Běžně však stačí 30-60 minut. Vůbec nevadí pokud nemáte přes víkend čas..pokud odehrajete všechny kola ze zásobníku, pak se více jak 3 dny nemusíte přihlásit a nepropadne vám žádné kolo! Navíc je možnost za sebe zvolit hráče, tzv. parťáka, který zá Vás může odehrát.

Výhody webgame

 • propracovaná strategická hra
 • časová flexibilita
 • mnoho herních strategií – jsou uvedené zde na webu
 • nepotřebujete peníze, aby jste mohli hrát o top pozice

Nevýhody webgame

 • některé situace vás odradí hrát, je důležité překonat první měsíce. Je velmi vhodné najít si alianci a ptát se předsedy nebo členů aliance, jak správně hrát.
 • takticky náročná hra
 • bez grafiky
 • absence mobilní verze
 • nedostatek hráčů a z toho pramenící omezení trhů (pomalý prodej)

Ukázky ze hry webgame

Pár obrázků přímo ze hry. Vidíte sami, že se jedná o víceméně tabulkovou hru.

Webgame – budovy


Webgame – pokroky


Webgame – žebříček zemíŠtítky: kola | návody