Mrakodrap 1 – Anarchie na jídlo

Po několika věcích jsem se vrátil ke hře, jako běžný hráč. Důvodů proč jsem založil je hned několik. Prvním z nich jsou novinky posledních věků, kterých je opravdu hodně a další je menší absťák po hraní..Právě probíhá 86. věk a já se rozhodl co nejdříve vynalézt mrakodrap za anarchii (bezalianční anarchii).

Jako vedoucí vzdělávacího týmu jsem v předchozích několika měsících měl chuť skončit s webgame. Měl jsem velkou nechuť ke všemu, takový menší syndrom vyhoření. Ono starat se o tým prakticky celý rok je někdy na palici..dříve byly aspoň mezihry + velké prázdniny, díky kterým se dalo načerpat potřebné ztracené síly, ale dnes tomu tak není.  Avšak zpět k tématu..V následujících několika odstavcích se dozvíte, jak vynalézt mrakodrap s pomocí světového trhu. Všechny zde uvedené informace jsou z praxe. Pro větší představu Vám zde přidám i několik okomentovaných obrázků přímo ze hry.

V první řadě na nás čeká odehrání prvních sta kol – protekce. (V protekci na Vás nikdo nemůže útočit a ani vy nemůžete.) Všechny návody, jak hrát v protekci naleznete zde. Já osobně jsem zvolil něco mezi protekcí na kasárny a na laboratoře + farmy. Nejdříve jsem postavil něco kolem 200 kasáren, potom 550 laboratoří a pak jen farmy, posledních 15 kol ze 100 čistě kolonizuji.

Protekce

  1. prodávám všechny jednotky na domácím trhu
  2. potom nastavím produkci technologií na 100% rychlost stavby(po odehrání cca 50 kol změním produkci na 20% rychlost stavby a 80% zemědělství)
  3. prvních několik kol zastavuji volné území kasárny + případně něco nakolonizuji a dostavím je do počtu 200
  4. poté dodržuji většinou tento postup – 5 kol kolonizuji a pak nakolonizované území zastavím budovami – zastavování nemusí trvat 5 kol, ale třeba méně/více kol (takto postupuji až do cca 85 kola )
  5. po 85 kole většinou pouze kolonizuji až do 100

Bližší info k protekci

  • pokud dojdou peníze prodám vojáky na domácím trhu – peníze potřebujete hlavně na stavbu budov
  • větší část protekce odehrávám tímto stylem: 5 kol kolonizuji, x kol stavím,  5 kol kolonizuji a znovu x kol stavím atd. – kdybych odehrával po větším počtu kol, bylo by to pro mne nevýhodné.
  • posledních 15 kol nemusíte jen kolonizovat – je to můj zlozvyk

Po protekci

Zem máme víceméně rozehranou částečně na produkci vojáků z kasáren, o něco více na produkci technologií z laboratoří a na jídlo z farem. Naším dalším úkolem je počkat, dokud nebudeme mít plný zásobník kol 140+200. Do té doby si najděte dobré spojky, nejlépe někoho, kdo bude hrát podobným stylem (farmu) avšak ne stejnou strategii.

Svůj první mrakodrap tento věk jsem vynalezl po odehrání 581 kol, jako 3 hráč a stál mě 12,71M $.

Grafy jídla a energie 1.týden 86. věku – u jídla vidíte zvýšenou poptávku (a zároveň nízká produkce), která má za následek zvýšení cen. U energie je podobný průběh, avšak ne tak výrazný.

Jak postupovat do cca 600 kol?

Jako bezalianční anarchie jsem chtěl dosáhnout rozlohy max. 4999 km2 (hlavním důvodem jsou postihy a válečníci, kteří velmi často a rádi útočí na země nad 4999 km2). Území budu získávat pouze kolonizováním.

Další věc – zaměřil jsem se pouze na produkci jídla z farem (99% pouze farmy), kasárny a laboratoře přestavuji na farmy až po dosáhnutí max. požadované rozlohy 4999 km2..bonusy armády jsem neřešil. Maximálně  jsem držel několik tisíc technologií síly zbraní, ale i přesto jsem je měl stále v mínusu. Buď to vyjde nebo ne. Pokud budete postupovat nenápadně a rychle vyjde to.

Jak tedy dále postupovat? Pokud jste si všimli, do vynalezení mrakodrapu nám zbývá 481 kol cca 3,5 * 140 kol. Všechny budu odehrávat víceméně podobně. 5-15 kol kolonizace + následné zastavění volného území farmami až do 4999 km2.

1. středa mezi 22:00 – 23:00

První odehrávku po protekci jsem naplánoval na středu večer. Po odehrání několika desítek kol jsem poslal cca 170k jídla na světový trh za 15$…za část peněz koupil několik tisíc technologií zemědělství a cca 12k vojáků, zbytek jsem si nechal na stavění. Odehrál jsem zbytek kol a znovu poslal jídlo na trh, tentokrát 315k jídla za 15$. Během odehrávání jsem dostal 2 dobýváky. První v průběhu a druhý po odehrání. Tahat ve středu večer, kdy je většina wg online je risk a ten dobývák prostě musí jednou přijít. Na druhou stranu jsem byl díky tomu mírně sesvačený a tak jsem si mohl nechat na účtě zbytek peněz..cca 4M $ na další v pořadí druhou odehrávku.

Tip: Ve středu večer odehrává „velké“ množství hráčů. V tuto dobu jsou kola a zásobníky na svém maximu. 140 + 200. A začínají se rozjíždět první války.

2. čtvrtek ráno mezi 9:00 – 10:00

Další dobývák se již nekonal a já mohl v klidu pokračovat. Cena jídla stále stoupala, držela se na pěkných 17$ za kus.

Nejdříve jsem koupil 9k vojáku a poté během několika minut odehrál stejným způsobem, jak předchozí den. 3* jsem poslal jídlo na trh po 17$..celkem cca 1 000 000 kusů jídla (poslat vše na ráz by byl velký risk) a za zbytek peněz koupil 33k vojáků. Nakonec jsem poslal 17k technologií zemědělství na světový trh za 499$ (měl jsem je nekryté) a čekal na prodej jídla..Jídlo se prodávalo skvěle a já postupně nakupoval vojáky (asi 110k v průměru za 105-125$) + 200 agentů na domácím trhu.

Tip: Když odehráváte a jste v žebříčku top 40 nejlepších zemí na prestiž, odehrávejte rychle, jídlo či jiné suroviny posílejte na trh průběžně.

3. čtvrtek večer mezi 23:20 – 00:30

Cena jídla se vyhoupla na 20$ a já se rozhodl dát mrakodrap ještě dnes..bohužel nedostatek prostředků zhatil mé plány.

Jak jsem tedy hrál? – Ve 23:22:51 stahuji technologie zemědělství z trhu, ztrácím 12% a během chvíle odehrávám většinu kol. Opět stejným způsobem, jako předchozí odehrávky až do 4999 km2. Následně bourám kasárny i laboratoře a přestavuji zem na 99% farmy  + prodávám rychlost stavby. Teď si nejsem 100% jist, ale možná, že pár kol jsem na konci ještě dotoval jídlo (dotace Vám zvýší produkci o +10%)…

Celkem jsem během této odehrávky vyrobil 1 800 000 jídla, nakoupil 150 000 vojáků a 450 agentů, koupil 12000 technologií obchodu a vynalezl pokroky Členství v OSN a Mezinárodní spolupráce. Pouze tyto pokroky jsou potřeba k vynalezení Mrakodrapu.

  • Během hraní jsem udělal několik „chyb“ např. když jsem neměl peníze, rychle jsem prodal několik tisíc vojáků na domácím trhu (asi 27k). Vyšších zisků bych, ale měl kdybych je prodal na světovém trhu. Na druhou stranu trvalo by to déle a já nechtěl ztrácet čas..

4. pátek ráno 10:00 – 11:00

Odehrávám zbytek kol (kolem 50-60 kol – dotace jídla) a modlím se, abych měl dostatek prostředků na mrakodrap.

Prodávám 1 000 000 jídla po 20$ + i technologie zemědělství po cca 450$. A kupuji technologie síly rozvědky do počtu 13k. Žluté vykřičníky se nám nějak množí.

Poté, co jsem konečně prodal jídlo i technologie jsem vynalezl svůj první Mrakodrap. Po pravdě bylo to „velmi jednoduché“. Nakonec jsem, ale neskončil jen u jednoho, ale hned 4 mrakodrapů. Jak jsem toho dosáhl najdete na konci článku.

Tip: Při vynalézání mrakodrapu, ale i jiných pokroků, pamatujte na rezervu. Cena mrakodrapu během věku neustále roste! (za 1 vynalezení se základní cena zvýší o 50 000$) Na první pohled to není moc, ale jíž druhý týden věku může být vynalezený více jak 100*. Což navyšuje jeho základní cenu ze 4 000 000$ na 9 000 000$. A po započítání náročnosti…stojí pokrok více jak 30 000 000$, ale i více. Pamatujte na to, že čím dříve jej vynaleznete tím více peněz vyděláte.

Statistiky zemí, rekordy v jídle.. – dostat se do rekordů není problém, navíc s událostí jsem měl v tuto dobu produkci na 30k..i když pouze jen jedno kolo.

Další screeny, detailů, pokroků, rozvědky, bonusů armády…vidíte, že bonusy mám úplně k smíchu..

4* Mrakodrap? „Žádný problém!“

Jak jsem psal výše, nevynalezl jsem pouze 1 mrakodrap, ale hned 4. Ne s jednou zemí, ale s každou zvlášť…teď si určitě říkáte, že jsem mulťák, že? Bohužel vás zklamu, ve skutečnosti jsem měl jediný účet, akorát s platinum výhodou, která dovoluje mít až 4 země!

Na jednu stranu je to fajn mít tolik zemí, ale na druhou….je to děs. Tahat tolik kol..pro někoho je 140 kol moc, ale co teprve 560! To už je dobrá nálož..

Pro mulťáky je zde konečně možnost si pořádně zahrát, aniž by porušovali pravidla. Jednoduše si můžou aktivovat platinum účet nebo jen samostatně navíc 4 země a je to. Navíc přispějí na rozvoj hry, který nebude, pokud hra nevydělá nějakou tu korunu.

Já jsem tedy nelenil a přispěl a platinum účet si aktivoval. Avšak placené „zpestření“ si probereme někdy příště v samostatném článku.

Tento věk jsem původně neplánoval vynalézt tolikrát mrakodrap. Prostě to nějak vyplulo ze hry…Nakonec jsem je vynalezl všechny velmi podobně až na poslední mrakodrap, který jsem dal v alianci o 9 členech za feudála.

Možná někoho bude zajímat, kdy jsem jednotlivé mrakodrapy vynalezl. Bohužel nebyl jsem první, ale až 3. Ostatní mrakodrapy až jako 8, 10 a 23. Na ceně byl znát nárůst.

Můj poslední mrakodrap jsem vynalezl ve své alianci CZ. (tehdy nás bylo 9 ). Jako předseda jsem do jisté míry mohl ovlivnit války. Proto jsem vyhlašoval více méně jen pacifistům, ale to nebyl záměr jen kvůli mému pokusu dát mrakodrap. Začátek věku je o nabírání území, z toho důvodu je lepší si vyhlásit lehčí války. Prostě tak, aby se členové nemuseli tahat s ostatními protihráči o hlínu.

Války jsem měl tedy vyřešené.

Nakonec už jen zbýval poslední mrakodrap. Vzhledem k alianční strategii jsem musel být feudál. Ten bohužel není stavěný na produkci pouze jedné komodity, avšak já to riskl. Na produkci to bylo znát..Oproti anarchii, kde jsem měl při 99% farem (téměř 5000 farem) a dotací jídla produkci kolem 17 000 jídla, jsem s feudálem (při počtu kolem 5500 farem i s dotací) produkoval kolem 15-16k.

I přes tyto postihy, jsem nakonec mrakodrapu dosáhl! Při té ceně jídla…bych snad musel nechtěně zrušit zem, abych jej nedal.

Doufám, že vám tento článek bude ku prospěchu!

Vedoucí vzdělávacího týmu hry webgame.cz 

..Chica.. (#402817)

Komentáře

Benko 23.12.2013

Celkom zaujímavá taktika. Určite ju na ďalší vek vyskúšam!

Asticka 7.5.2014

Chapu ze to je na co nejveci rychlost, ale rychlost podle me neni vse. Takovyhle cile kdyz jedu bezali fundu/diktu mam nejradsi. Jejich 400k vojaku absolutne bez bonusu krojim klidne 100k vojakama. A to je pak vazny problem, pze bez bonusu ti ty vojaci budou hodne chcipat… Takhle si te 1 vyhlidne, dalsi vidi konflikty a jde taky a mas po vtakach. Ta troska sily zbrani te proste nezabije, a je to o dost jistejsi (+par zabavek aby byla spoko aspon 100).
Dale, sice to zase opozdi, ale doporucuju uz zkoumat ufo, tj alespon nejaky vesmir. Je treba myslet i na budoucnost, a pokud 600 kol nezkoumas, je to vyrazne pak znat.
A posledni vec, pokud uz se dostanes do 4999, tj. tyto resis dotaci, ja doporucuju spise stavet stavebni firmy, zase myslet trochu na budoucnost.