WG – základní informace

Prvním důležitým rozhodnutím v každém věku je volba vlády a určení taktiky. Webgame v tomto směru nabízí mnoho volnosti a proto doporučuji výběr pečlivě zvážit, popřípadě se poradit s někým zkušenějším.

Každá vláda má svoje pro a proti a nebudu je zde řešit jednotlivě, každému vyhovuje něco jiného. Přesto je potřeba vědět ještě na začátku věku jakou taktiku se zvolenou vládou budu praktikovat, zda budu ještě měnit vládu (např. fund/utop) nebo zda chci dělat ještě nějaké pokroky (např. fůzky).

Tak když už máme vybranou vládu a asi tak zhruba víme, co chceme ve věku dělat, tak si musíme ujasnit, jak svou zemi budeme stavět od základů. Odrazíme se od vlády, kterou jsme zvolili, kde bychom se měli snažit dosáhnout maxima možného zvýhodnění. Samozřejmě musíme vzít i v potaz vybranou taktiku. Jako asi nejdůležitější údaj, který musíme neustále maximalizovat, bych zvolil obranný taktický bonus. Z toho i vyplývá z mého pohledu nejdůležitější generál společný pro všechna zřízení kromě robokracie a to je ochránce/stratég. Zbytek generálů už je spíš tak podle chuti

Druhý nejdůležitější údaj je pro nás produkce jednotek, surovin, popřípadě peněz nebo technologii. Základem je stavět pouze budovy, do kterých máme bonus z vlády. Stejně jako využití technologii. Snažíme se držet větší množství technologii síla zbraní a k nim adekvátní počet síly rozvědky, po nich pro vlády orientující na různé typy produkce jako automatizace pro továrny, energetika pro elektrárny atd. Bonus z těchto technologii by měl být blízko možného maxima. Není od věci investovat i do výzkumu vesmíru, často následuje příjemná návštěva:) mimozemská civilizace. Ostatní technologie doporučuji převážně pouze za zřízení vyžadující vysokou technologickou hustotu. Je potřeba si dávat pozor, abychom nebyli „přetechovaný“, což nastává ve dvou případech: moc techů na malou rozlohu nebo moc techů na malou armádu.

Složení armády je taky dost důležitou otázkou, základními kameny každé armády jsou mechové a vojáci. Pokud proti sobě nemáte zrovna čistě farmy, tak nedoporučuji selektivní složení armády. Samotné složení závisí na naší produkci a následně na aktuálním průběhu válek. Mně osobně se líbí využívat co nejvyšší spokojenost spojenou se silnou rozvědkou a i na zábavní střediska a vojenské základny používám velké množství území Takže kromě mechů a vojáků se i ostatní jednotky alespoň v malém množství určitě hodí.

Takový mix na závěr. Hrát na 0+0 kol se v dlouhodobém hledisku nevyplatí. Naopak neodehrávat při sesvačenosti pod 90%, pokud mají kam dotékat kola, se v dlouhodobém hledisku vyplatí. Být v rekordech s rozlohou popřípadě v top 120 žebříčku budí spoustu pozornosti, takže bych tam nespěchal dřív jak pár dní před koncem věku:) Každá země až na minimum výjimek lze „sundat“. Pošta pomůže víc než 100k stíhaček:) Kvalitní spojenectví dělá divy, obzvlášť v pozdějších částech věku.

Článek vytvořil profesor throm (#24188).
Upravený hráčem Chica (#107648).Štítky: webgame