robokracie

FÚZNE ELEKTRÁRNE (FÚZOROBO)

V tomto návode sa budem snažiť opísať stratégiu ako sa pomerne jednoducho a skoro (bez problémov v prvej 10tke zemí) dajú nahodiť fúzne elektrárne. Pokiaľ niekto použije tento návod tak veľmi odporúčam urobiť revolúciu na robokraciu.

Strategie FEUD – ROBO (PWG)

ROBOkracie je v rukou zkušeného hráče smrtící zřízení, se kterým se může v závěrečné fázi věku měřit jen málo zemí. Jedná se o vládu s obrovským válečným i farmícím potenciálem. Stává se, že úspěšný přechod FEUDálů na ROBOkracií rozhoduje, jestli a jak se daná aliance umístí v žebříčku nejlepších aliancí. V rukou individuálního hráče jde pak o zřízení, které dokáže vyrábět obrovská kvanta jednotek a v taktických útocích prorážet obrany silně opevněných zemí. Jde zřejmě o nejvíce produktivní zřízení, co se týče poměru rozloha/přírůstek prestiže.

ROBOKRACIE

Krátké shrnutí vlastností jedné z nejnáročnějších vlád online strategie webgame. Samotná robokracie (ve zkratce robo) byla poprvé zavedena v 5. věku. Což už je pěkně dávno. Za tuto dobu prošla mnoha změnami. Aktuální výhody/nevýhody uvádí následující řádky.

UTOPIE

Utopie je vláda, která se velmi hodí na farmaření.

Její produkce všeho je obrovská a díky tomu můžete zabojovat o top umístění v žebříčku dle prestiže. Jistou nevýhodou je síla útoku, která znesnadňuje útočení.

Utopie patří spolu s Robokracií k jediným vládám ve světě webgame, které nemůžete vynaleznout hned na začátku věku. Proto musíte využít výhod jiných vlád, se kterými se na utopii připravíte. Mezi nejrozšířenější strategie patří anarchie na utopii a funda na utopii.

Revoluce na Robokracii

Revoluce je velmi složitá a správně ji zvládnou jen dobří hráči. Každý, kdo se o ní někdy pokoušel, mi dá jistě za pravdu, že už samotná příprava není jednoduchá. A co teprve ona revoluce, která je oproti ostatním mnohonásobně bolestnější. Bohužel toto je jen začátek, teror teprve přijde, ale kdo jej překoná – bude odměněn!

KOMUNISMUS

Pro nezkušené hráče je hraní s touto vládou obtížné, jelikož bez důležitých věcí jako jsou např. pokroky cenzura, bezpečnostní senzory se stává v očích nepřítelů bezbrannou zemí. Naopak v rukou zkušeného hráče dokáže zvítězit bez konkurence, toto je však velmi obtížné, ale ne nemožné.

DIKTATURA

Jedna z nejlepších vlád na válčení a to hlavně díky až 3 spojencům do útoku.

Vyniká hlavně v dobyvačných, loupeživých a vyhlazovacích akcích. Díky tomu nemá problém získávat území.

Bývá oporou velkých aliancí, ale též při hře pro farmu. V kombinaci s Fundamentalismem se stává v očích farmářů nejnenáviděnější zemí.

Nevýhodou je ekonomika země, která ke konci věku zaostává.

FEUDALISMUS

Vláda zaměřena na produkci z více budov naráz. Není vhodná ve specializaci na jedno odvětví, díky tomu je v některých případech neefektivní.

Někteří hráči tvrdí, že není vhodná pro nováčky, jiní zase naopak, že ano. Jisté je, že v rukách zkušeného hráče se s touto vládou dá umístit na velmi slušném místě v žebříčku (dle prestiže).

Pro ostatní hráče zde uvedu pár rad, bez kterých by se neměli pouštět do této bezesporu zajímavé vlády.

ANARCHIE

Každý hráč se s touto vládou setká hned na začátku věku.

Pro většinu z nás je vhodná pouze na prvních 100 až 200 kol a to díky bonusu na prozkoumávání území a nižší spotřebě energie budovami.

Bohužel nízká vojenská produkce a síla armády v útoku je hlavním důvodem k revoluci na jiné, mnohem výhodnější zřízení. V některých situacích je naopak velmi výhodná a to hlavně u těchto strategií: bez-alianční anarchie, anarchie s revolucí na utopii.

Generálové za ROBOKRACII

Úkolem generálů je zlepšit sílu Vaší země v oblastech – produkčních, ekonomických, vojenských. Aktuální stav generálů v robokraci 8 (9.2.2011). Vlastenec, Stratég, Špión, Ekonom, Stavitel, Dobyvatel, Zbrojař, Technolog. Vývoj těchto generál byl velmi bouřlivý. Ještě bych doplnil, že všechny generály lze využít. Záleží pouze na Vás, jak a kdy je nakombinujete. Počítejte také s tím, že sbírají zkušenosti jen poloviční rychlostí.

Farma technokracie na robokracii bez-alianční/v alianci

Je několik způsobů, jak udělat revoluci na robokracii. Já vám teď popíšu jeden z nejsnazších, z technokracie.

Válečný feudalismus s revolucí na robokracii

Taktik feud->robo je na různých stránkách plno, ale všechny taktiky ubourávají hlínu, já dělám revoluce i na 12000 km², lépe se zvednete, máte lepší cíle a také se dobře udržíte nahoře.