Revoluce na Robokracii

Revoluce je velmi složitá a správně ji zvládnou jen dobří hráči. Každý, kdo se o ní někdy pokoušel, mi dá jistě za pravdu, že už samotná příprava není jednoduchá. A co teprve ona revoluce, která je oproti ostatním mnohonásobně bolestnější. Bohužel toto je jen začátek, teror teprve přijde, ale kdo jej překoná – bude odměněn!

Robokracie můžete dosáhnout až 25. den věku (věk trvá necelých 40 dní). Revoluce tedy vychází vždy na pátek (po 12:00, pokud se jedná o klasický věk). Zásadní podmínka pro převrat v zemi zní takto: V zemi musí být minimálně 50% androidů. Jenže, kde je vzít? Ve Vaši zemi nikde nenajdete jejich přesný číselný počet, ale pouze % zastoupení androidů k obyvatelstvu. Toto procento naleznete zde(Dotace -> Utopie a Robokracie). Přibývat v zemi budou až po vynalezení konstrukčního pokroku Androidi.

Výhody Robokracie

 • bezkonkurenční produkce jednotek z továren (hlavně mechů)
 • nenáchylný bonus (nutné vlastnit vše, co zlepšuje sílu armády)
 • stálá spokojenost 100%
 • poloviční pokles připravenosti armády při útoku

Nevýhody Robokracie

 • slabá rozvědka proti sabotážím
 • velká spotřeba energie
 • složitá revoluce a porevoluční hraní
 • při revoluci ztratíte generály
 • nemůže vynalézat společenské pokroky (výjimku tvoří Bezp. senzory)

Před revolucí na Robokracii

Již na začátku věku by jste se měli rozhodnout zda budete chtít na tuto vládu přejít. Určitě pokud s ní nemáte zkušenosti nenechávejte přípravu na později. Mohlo by se Vám to vymstít!

V první řadě by jste se měli zaměřit na výběr vlády. Kromě anarchie lze provést revoluci z jakékoliv vlády. Zkušený hráč si vybere levou zadní, ale pro mírně pokročilého může být výběr problematický. V následujících řádcích Vám vysvětlím silné a slabé stránky jednotlivých zřízení. Jak už tušíte na výběru velmi záleží!

Anarchie – jak jsem již psal, revoluce z ní nelze provést, ale využít ji můžete. Hodí se na rozjezd země nebo pro farmáře. Má dobrou schopnost kolonizovat, ale nevýhodou je její síla armády a vojenská produkce, která je podprůměrná. Doporučil bych ji spíše pasivním hráčům.

Technokracie – je velmoc v produkci technologií! Nejlépe se jí daří v menších aliancích po boku válečníků (jejich „ochranky“) nebo jako bez-alianční. Postihy za více jak 4999 km2 a 600k prestiže jí moc na kráse nepřidají, ale i přes to se s ní dá na Robokracii slušně připravit. Bohužel ve velké alianci je problém si udržet území (jste častým cílem protihráčů), proto se stává, že Vás postupně hra může přestat bavit.

Diktatura a Fundamentalismus – obě vlády jsou výhradně přizpůsobeny na boj. Co se týče přípravy na robokracii je u diktatury nutné hodně používat Loupeživé útoky (dobyvatel je téměř nutnost). U fundamentalismu musíte navíc používat i rozvědku (prodej drog, loupeživé akce). Celkově je tedy příprava velmi ovlivněna tím zda najdete vhodné cíle.

Demokracie – neutrální vláda, snad jen zvýhodnění k max. efektu technologií a vysoký efekt zábavních středisek stojí za pomyšlení zda použit tuto vládu.

Republika – po robokracii jednoznačně nejlepší vláda na produkci jednotek z továren. Bonus síly armády je špatný, ale produkce je velmi dobrá. Pokud se zaměříte výhradně na továrny nebudete mít problém s revolucí. Nutné je držet si vysoký počet (efekt) technologií Automatizace továren.

Komunismus – specifická strategie. Z počátku podobná hře za fundamentalismus. Pokud přejdete pouze na produkci energie je nutné vynalézt fůzní elektrárny (nejdražší pokrok!). Nejlepší je na tom to, že můžete produkci energie využít i za robokracie.

Utopie – jednoduše na začátku věku zůstanete anarchií a s postupem času (až budete moci) uděláte revoluci na utopii. Většinu času spíše kolonizujete („nenáročná strategie“), ale můžete i útočit (to bych Vám, ale moc nedoporučoval pokud hru dobře neznáte). Díky třem obranným spojencům lehce ubráníte území. Samozřejmě pokud nestojíte proti diktaturám.

Feudalismus –  vláda na produkci téměř všeho. Příprava je s ní dobrá, protože neprodukujete jen vojenské jednotky. Vhodné je zaměřit se na produkci takto (45% továrny, 15% laboratoře, 15% farmy). Další budovy tvoří 14% voj. základen a kolem 10% záb. středisek. Zbytek země tvoří stavební firmy. S touto vládou můžete farmit a hned zase útočit.

Nyní, když už máte vládu vybranou, by jste si měli naplánovat, jak za ní budete hrát. Určitě využijte její bonusy na maximum. Pokud si vyberete Republiku, tak je jasné, že se nezaměříte pouze na produkci vojáků z kasáren.

Mějte na paměti, že pokud chcete dát revoluci z „velké rozlohy“ (nad 7500km2) budete potřebovat hodně technologií. Pokud nemáte mnoho zkušeností, je lepší zvolit revoluci z menší rozlohy.

Co dělat před revolucí?

Jednoduše expíte (Kvůli hodnosti, kterou by jste měli mít při revoluci kolem 7-8 úrovně.), zvedáte území a prestiž, vynalézáte pokroky (prvních 15-20 dní). Hlavně nezapomeňte průběžně stavět stavební firmy (do počtu kolem 300-400 budov). Rychleji pak zastavíte zbourané budovy po revoluci.

Poslední týden před revolucí se snažte dokončit to, co jste do té doby nezvládli. Tj. dodělejte pokroky a stavební firmy, případně hodnost. Taktéž počet technologií by jste měli navyšovat.

Co se týče pořízení technologií máte několik možností:

 1. technologie si pořídíte týden před koncem – ceny technologií jsou relativně ještě v klidu, ale již se zvedají.
 2. technologie si pořídíte těsně před revolucí – cena většiny technologií je vysoko
 3. technologie si pořídíte v den revoluce – v tuto dobu cena hodně kolísá. Můžete/nemusíte nakoupit levně. Většinou jsou nejlevnější těsně po 12:00.

Pořídit si technologie týden před revoluci je velmi riskantní. Může se Vám stát, že dostanete nepříjemnou válku. Taktéž druhá možnost není optimální (snažte se nakupovat výhodně). A co se týče poslední možnosti, je velmi závislá na trhu. Každou možnost můžete využít, záleží pouze na Vás, kterou si vyberete a jak s ní naložíte. Osobně Vám doporučuji nenechávat vše pouze na jedné možnosti, alerozložit nákup do několika částí.

Několik zásad, které by jste měli dodržet:

 • Nezapomeňte si vyhlásit 12h před revolucí nějaké lehké války.
 • Kupte předem energii a schovejte si ji na světovém trhu.
 • Prodejem části armády si připravte peníze (v den revoluce razantně poklesne cena jednotek!).

Revoluce na Robokracii

Pokud Vám chybí nějaké to procento androidů – dokupte technologie nebo ubourejte území a udělejte revoluci.

Nyní zastavte zbourané území a pokud je cena technologií obstojná prodejte část (20-50%) a kupte místo nich armádu (část peněz si nechejte u sebe). Poté si vyhledejte cíle ve Vašich válkách a pokuste se nabrat území (50-100% – máte-li po revoluci 6000km2 tak po odehrání 140 kol by jste měli mít kolem 9000-12000km2). Snažte se během odehrávání moc neplýtvat koly. Expit budete později.

Po revoluci na Robokracii

Prvních 140 kol odehraných po revoluci již máte za sebou. Určitě jste byly poté několikrát dobyti, avšak nemusíte se ničeho bát, ztracené území získáte zpět.

Při dalších odehrávkách nebudete pouze dobývat, ale začnete expit. Je důležité získat co nejdříve generály a vycvičit je (oproti jiným vládám získávají polovinu expů!). O generálech se více dočtete v článku Generálové za ROBOKRACII

Hlavně nezapomínejte po expění dobývat. Vždy se snažte získat více území něž kolik Vám bylo sebráno. Pokud se Vám nedaří dobývat, může to být tím, že máte mnoho technologií. Prodejte je a kupte armádu! Vyplatí se to.

To by pro tentokrát mělo být vše. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte a ptejte se. Doufám, že si z toho článku odnesete několik nových poznatků. Hodně zdaru při studiu Vám přeje vedoucí vzdělávacího týmu ..Chica.. (#402817).

Komentáře

Divnej Emperor 10.7.2012

ahoj, jako obecný návod dobrý.

bylo by fajn doplnit, jakéžeto techy jsou nejlepší pro robo (automatizace má nejvyšší efekt 2,5 bodu/tech; rychlost, vesmír, energetika dobrý efekt 2 bodu/tech; a zbytek blitek nicmoc 1 bodu/tech)

také mi chybí zmínka o tom, že farm strategie můžou dát i fúze, které se hodí kvůli markantnímu navýšení spotřeby ene…stačí tak 10k hlíny, žádné války a za 3 odehry je to doma

a další snadno zapomenutelné poznámky typu: bourat (nebo před revo přestavět) první zábavky, kasárny, farmy, vesnice, města, zóny (zhruba v tomhle pořadí). že androidi přibývají i časem, takže pokud chybí pár dní před revo několik procent, doskočí to samo.

btw já už jsem s tím trapnej, protože to píšu pořád, ale funda může produkovat celkem slušně voj. techy, takže by se vyplatilo stavět za něj víc labek na úkor kasáren.Štítky: revoluce | robokracie | vlády