DIKTATURA

Jedna z nejlepších vlád na válčení a to hlavně díky až 3 spojencům do útoku.

Vyniká hlavně v dobyvačných, loupeživých a vyhlazovacích akcích. Díky tomu nemá problém získávat území.

Bývá oporou velkých aliancí, ale též při hře pro farmu. V kombinaci s Fundamentalismem se stává v očích farmářů nejnenáviděnější zemí.

Nevýhodou je ekonomika země, která ke konci věku zaostává.

Produkce

+10% produkce kasáren
- 20 % produkce technologií
Nemůže dotovat produkci technologií a peněz

Technologie

Efekt technologií Zemědělství není dvojnásobný

Válčení

+10% síla armády v útoku i v obraně
Může mít 3 útočné spojence
+20% síla agentů v obraně
může mít pokrok Fašismus

Na co je dobrý

  • na válčení – díky 3 útočným spojencům se lehce získává území a taktéž bonus+10% síly armády v útoku i v obraně je velmi znát. Díky tomu se řadí na začátku věku do čelních pozic, avšak s postupem času se do popředí dostávají farmáři.
  • opora pro farmy - a to hlavně jako zastrašující prvek. S diktaturou se nemusíte bát online válek. Jednoduše nepřítelovi seberete území a takticky jej pak zrušíte, samozřejmě pokud se nejedná o silné jedince. Pokud si budete udržovat hodnost na vysoké úrovni, mnoho hráčů Vám válku stejně nedá.

Na co není dobrý

  • na farmění – s touto vládou se do top 40 zemí jen tak nedostanete

Začátek věku

Zaměřte se hlavně na produkci vojáků z kasáren a nabírejte co nejvíce území, jelikož potřebujete vynaleznout pokrok vojenský stát a fašismus. Bez těchto pokroků je tato vláda poloviční. S přechodem na továrny začněte až vynaleznete všechny pokroky, které stojí vojáky a Vaše rozloha přesáhla 3-4k. Následně se musíte hlavně zaměřit na technologie automatizace továren a pokrok produkce mechů. Používat útok noční tažení by jste měli až s minimálně 20k mechy, jinak budete mít z útoků málo expů.

Střed věku

Postupně zvedáte rozlohu a horlivě expíte své generály, čím dříve je vycvičíte, tím lépe. Nezapomeňte na pokroky nad 600k.

Konec věku

V této fázi věku je nevýhodou diktatury slabá ekonomika a horší produkce z továren než má např. republika nebo robokracie. A proto by jste se měli hlavně zaměřit na její zlepšení. Nutností je generál ekonom.