KOMUNISMUS

Pro nezkušené hráče je hraní s touto vládou obtížné, jelikož bez důležitých věcí jako jsou např. pokroky cenzura, bezpečnostní senzory se stává v očích nepřítelů bezbrannou zemí. Naopak v rukou zkušeného hráče dokáže zvítězit bez konkurence, toto je však velmi obtížné, ale ne nemožné.

Produkce

+15% produkce továren
+10% produkce kasáren
+20% produkce energie
Rychlejší přibližování k utopii
-25% produkce peněz
výroba mechů stojí 25 dílů jednotek

Válčení

-40% cena agentů
Může mít 3 špionážní spojence
O polovinu větší produkce raket

Na co je dobrý

  • na farmění – a to hlavně pokud hrajete na elektrárny, nutností je pokrok fůzní elektrárny. Důležité je správně prodávat energii na světovém trhu. S touto vládou se dá útočit na čelní pozice v žebříčku zemí dle prestiže.
  • bombardování – díky malému poklesu spokojenosti a bonusu na produkci z továren.
  • rozvědka – velmi silná rozvědka, díky 3 špionážním spojencům

Na co není dobrý

  • na produkci peněz – tato vláda má postih!

Začátek věku

Nejprve stavíte z produkčních budov hlavně kasárny. S postupem času začnete stavět buď továrny nebo rovnou elektrárny. Záleží na ceně energie, pokud je vysoká (nad 15$ lépe nad 20$), továrny nestavíte. Již od začátku expíte a zároveň farmíte a to hlavně kvůli pokroku fůzní elektrárny, platí, že čím dříve je dáte tím lepé.

Střed věku

Pokud vycvičíte obr. generála na 7 úroveň a zároveň vynaleznete fůzní elektrárny do 2,3k odehraných kol, máte šanci se umístit na velmi slušném místě. Následně již farmíte nebo doděláváte generály.

Konec věku

Farmíte. Našetřenou energii prodáte buď týden před koncem věku a nakoupíte armádu, co to jen půjde a nebo počkáte a prodáte ji až v úplném konci věku. Nevýhodou je, že se cena energie může snížit na minimum a vy tím pádem ztroskotáte na trhu. Ale jak se říká risk je zisk. Jednou to určitě vyjde.