FEUDALISMUS

Vláda zaměřena na produkci z více budov naráz. Není vhodná ve specializaci na jedno odvětví, díky tomu je v některých případech neefektivní.

Někteří hráči tvrdí, že není vhodná pro nováčky, jiní zase naopak, že ano. Jisté je, že v rukách zkušeného hráče se s touto vládou dá umístit na velmi slušném místě v žebříčku (dle prestiže).

Pro ostatní hráče zde uvedu pár rad, bez kterých by se neměli pouštět do této bezesporu zajímavé vlády.

Produkce

+15% produkce vesnic
+15% produkce všech produkčních budov (továrny, kasárna, farmy, laboratoře, elektrárny), pokud jejich podíl na zastavěnosti země je nejvíce 20%

výše uvedený bonus lineárně klesá o 0,25% za každé zastavěné procento plochy nad 20% až na maximálních -5% při plném zastavění jedním typem budov

Technologie

1 bod hospodářských technologií má efekt jako 1,5 bodu.
Maximum efektu hospodářských technologií je o 10% nižší.

Válčení

Ostatní země mají při úspěšné agresi -20% zisky země a zboží.

Na co je dobrý

  • ve velké alianci – nejlépe pokud je aliance složena pouze z feudalistů a samozřejmě dobrými hráči.
  • přechod na robokracii – díky rozložení budov se zaměřujete jak na „farmění“ tak i expění a proto se můžete velmi efektivně připravit na revoluci na robokracii s ne nejlepší, ale dobrou hodností. Podrobný návod naleznete zde: Válečný feudalismus s revolucí na robokracii

Na co není dobrý

  • na válčení – ne, že by s ním nešlo válčit, ale existují vlády, které jsou na válčení mnohem lepší, efektivnější.
  • produkce na jedno odvětví - v případě, že by jste se na něj zaměřili, bude produkce o 5% nižší.

Začátek věku

Zaměřte se hlavně na produkci vojáků a technologií, přiměřeně produkujete i jídlo a jednotky z továren. Doporučuji Vám neprodukovat energii, ale kupovat ji na světovém trhu, sice se Vám o něco sníží bonus na produkci ostatních jednotek, surovin, ale alespoň zvýšíte efektivnost země. Z pokroků vynalezněte ty nejběžnější.

Střed věku

Zaměříte se na pokroky nad 600k hlavně na pohraniční stráž a případně nad 1200k. Dle vašich generálů se můžete rozhodnout zda zůstanete Feudalismem nebo se připravíte na revoluci na Robokracii. Pokud se rozhodnete na revoluci na Robokracii začnete shromažďovat armádu o generály se moc nestaráte, skill hráči, ale i tak hrají na nejlepší generály. Dále by jste neměli zapomenout na stavební firmy.

Konec věku

V poklidu doděláváte 4-tého generála a buď se chystáte na far-mění a nebo v klidu expíte.

Komentáře

Naumo 21.4.2011

S feudalom rozhodne odporucam ist na vojakov len prvy tyzden, a potom ist 2 komodity na cca 25-30% rozlohy a doplnit to pripadne produkciou techov, novacikovia by hlavne nemali stavat z kazdeho typu budov daco lebo to sa nikdy neoplati kvoli slabemu zatechovaniu.