UTOPIE

Utopie je vláda, která se velmi hodí na farmaření.

Její produkce všeho je obrovská a díky tomu můžete zabojovat o top umístění v žebříčku dle prestiže. Jistou nevýhodou je síla útoku, která znesnadňuje útočení.

Utopie patří spolu s Robokracií k jediným vládám ve světě webgame, které nemůžete vynaleznout hned na začátku věku. Proto musíte využít výhod jiných vlád, se kterými se na utopii připravíte. Mezi nejrozšířenější strategie patří anarchie na utopii a funda na utopii.

Produkce

+25% produkce továren, kasáren, energie, jídla a technologií
+10% spokojenost
Výrazně rychlejší kolonizace.

Válčení

-20% síla útoku
Může vyrábět a odpalovat pouze konvenční rakety (demoralizace při odpálení je vyšší než u jiných zřízení)
Může mít 3 obranné spojence

Na co je dobrá

  • na farmaření – velká produkce všeho = vysoká prestiž
  • do velké aliance

Na co není dobrá

  •  válčení – ne, že by s ní nešlo útočit, ale přeci jen existují lepší vlády

Začátek věku

Ve znamení příprav na utopii.

Utopie lze až od 100 000 utopistických bodů za spokojenost, humanitární pomoci a uplynulý čas a proto v této fázi věku využíváte buď anarchie (hrajete-li bez útoků) nebo fundamentalismu (pokud hlavně útočíte) či jiné vlády (feudalismu, komunismu, demokracie). Ostatní vlády nejsou až tak výhodné.

Střed věku

Provedete revoluci na utopii a začnete farmit a stále zvyšovat území (nejčastěji kolonizací, zkušenější dobýváním). Pokud jste nestihli pokroky nad 600k před revolucí, dodělejte je. Pamatujte i na efektivitu země. Dokupte technologie (zvýšíte tím produkci peněz, jídla, energie, jednotek z továren), snižte co nejvíce žoldy. Samozřejmě pokud nemáte dodělané generály udržujte prestiž vysoko (chcete, aby protihráči na Vás útočili).

Konec věku

Je čistě ve znamení farmění. Produkujete-li vojenské jednotky či technologie prodáváte je na světovém trhu a investujete buď do jídla nebo energie, které nejčastěji schováváte na světovém trhu. Držet suroviny u sebe bez krytí je velmi nebezpečné.