Farma technokracie na robokracii bez-alianční/v alianci

Je několik způsobů, jak udělat revoluci na robokracii. Já vám teď popíšu jeden z nejsnazších, z technokracie.

1. Farma technokracie na robokracii bez-alianční

Začínáte jako anarchie, tak také odehrajete první odehrávku, tedy jen 100 kol. Produkci technologií si nastavíte 100% na Rychlost stavby a kolonizujete. Stavíte převážně laboratoře a kasárny.

Po 100 kolech by rozložení budov mohlo vypadat asi takto:

Zábavní střediska 15-20%
Vojenské základny 10-15%
Kasárny min 25%
Farmy a elektrárny tak, abyste nebyli v mínusu s produkcí.
Zbytek Laboratoře

Začátek věku:

Naberete rozlohu na 4999 km², elektrárny a farmy už nevedete, jídlo a energii kupujete z prodaných vojáků, produkujete Obchod a Hustotu zalidnění abyste mohli kasárny časem zbourat a mít dobrý rozpočet, když máte takový rozpočet, který stačí na nákup komodit, kasárny zbouráte a nahradíte laboratořemi. Poté produkujete a prodáváte technologie, které jsou v kurzu. Děláte pokroky (Mezinárodní spolupráce, Pacifismus a Tajemství mozku jsou nezbytné) a nakupujete jednotky abyste se vyhnuli častým loupeživým útokům. Samozřejmostí je dostatek Síly zbraní a Síly rozvědky. Před dosažením prestiže 600k shromáždíte dostatek Automatizace a Výzkum vesmíru, nakoupíte jednotky a uděláte pokroky Družice a Androidy.

Střed věku:

Postupně produkujete technologie, které budete potřebovat jako robokrat, Rychlost stavby, Síla zbraní, Síla rozvědky a Energetika. Místo dotace je vhodné zbourat část zábavních středisek a stavět Stavební firmy. 25. den uděláte revoluci

Generálové před revoluci na robokracii:

Jaké máte generály před revolucí není důležité, všichni samozřejmě zahynou. Hodí se technolog, ochránce+stratég a populista. Je ale obtížné sehnat takové generály jen bráněním, takže se nic neděje když žádné nebudete mít. I s tímto se dá úspěšně zvládnout revoluce.

Po revoluci:

Prodáte část technologií a nakoupíte jednotky (hlavně tanky) a začnete nabírat hlínu a zároveň přestavovat zem na továrny, elektrárny a vojenské základny. Vyrábíte především tanky a mechy, mechujete a dobýváte. Je velice vhodné touto dobou už být u někoho v alianci, nejlépe bez štítku přeběhlík. Technologie uvedené výše vedete na maximálním efektu, vedete taktéž dostatek vojenských základen (min 18%), elektrárny na pokrytí spotřeby, která vzrostla jelikož obyvatelé nespotřebovávají jídlo, zbytek budou tvoří továrny a malou část stavební firmy.

Generálové za robokracii:

Jako vhodný generál se nabízí stratég+vlastenec, na normální útoky dobyvatel+zbrojař/ekonom/stavitel, jako třetí gen zbylé 2 z vyjmenovaných ekonomických schopností.

2. Farma technokracie na robokracii v alianci

Je to v podstatě to samé jako bez ali, jen ve větším měřítku. Naberete více hlíny, více technologií, jde po vás více lidí což znamená větší množství expů armády a tudíž větší produkce vojenských technologií. Pokud vás nesráží o moc tak si můžete dovolit udělat revoluci třeba při rozloze 9k (pokud budete mít dostatek technologií).

Výhoda tohoto je jasná, přejití při vyšší rozloze znamená hladší rozjezd po revoluci. Naopak, pokud se rozhodnete jet robokracii s mrakodrapem a následným vedením technologií Obchod a Hustota zalidnění a z části tak vyvážit nevýhodu robokracie, bylo by snazší být na začátku bez ali.

Článek vytvořil učitel Sigurn (#274837).
Upravený hráčem Chica (#107648).

Komentáře

Durri 26.12.2010

Fajn návod, akorát bys mohl zmínit jaké pokroky děláš před revo. Zvlášť za bezali, vždycky řešim dilema, jestli dát revo na menší půdě a s fúzema, nebo riskovat revo s 500k techama energetiky a dávat fúze až za robo, popř. jestli dělat senzory (jedeš robo bez špiona, tak je asi neděláš, ale celkem se hodí).

Při dražší ceně ene bych kvůli bojkotu doporučoval držet si produkci v plusu, zvlášť když jedeš na fúze. 15% a prodej techů a 15% za nákup ene ti zvedne cenu z 20 na 26, což je dost znát a po revo elektrárny stejně necháš.

Půdu za bezali držíš jen na 4999km ? To ta revoluce neni zrovna výhra, kor jestli neděláš fúze a hraničky a nepřijde ti ani ufo pokrok. Navíc bezali tech je dost oblíbený cíl bezali vyhlazovačů.

A ještě k tomu začátku, je mnohem snazší jet bezali anarch -> utop, revo na 10-12k km s fúzema je skoro jistá. Poprvé fúze třeba nevyjdou, ale když to člověk zahraje 2x, 3x, tak to dává jak nic.

Sigurn 26.12.2010

Navod je myslen pro zacinajici hrace, pro lidi kteri robo nikdy predtim nehrali nebo zkouseli ale stale nevi jak na to. Mimo to je to jen jeden ze zpusobu a jiste nemusi byt ten nejlepsi, nicmene hrac ktery robo zkousi poprve jiste nepocita s tim, ze se umisti v top40 nebo da prestiz 7M.

Ja bych uprednostnil revo pred fuzema, radsi dat revo a techy dokoupit kdyz se jich robici zbavuji nez mit fuze ale nemit revoluci…ale zalezi na okolnostech, jestli jsem v ali, jestli mame valku, jakou mam rozlohu a kolik jinych techu apod.

V plusu se drzet nemusis pokud jsou ceny optimalni, kolem 12-13 coz byva pomerne casto, opet muzes strategii prizpusobit okolnostem.

Rozloha 4999 je vyhovujici pokud po revo nastoupis do ali (idealne bez prebehlika) a clenove ti pomohou dobyvat coz neni tezke zaridit. Vyssi rozloha bezali na tebe jen upouta pozornost.

Co se bojkotu tyce, pokud jedes bez fuzi tak nemusis mit prestiz vyssi jak 600k, jen das androidy a druzice a muzes se drzet prodejem jednotek pod hranici 600k.

Snad jsem ti trochu pomohl, jak jsem jiz zminil, navod predevsim slouzi pro lidi zkousejici robo poprve, zkuseni hraci ocekavajici jine vysledky si jej mohou prizpusobit;-)

Durri 11.1.2011

No možná právě proto, že to bude dělat začátečník, tak by si měl držet alespoň ene v kladných hodnotách (teď řešim jen bezali) a určitě by měl vylézt prestiží nad 600k, když jedeš na techy, tak se pod 600k udržíš jen za cenu takřka nulové armády a akorát se staneš cílem častých výhlazů a loupežáků, ano dá se to tak hrát, ale věřím, že spoustu lidí to odradí ještě před revo

Navíc když máš už nějaké ty statisíce techů, tak produkcí peněz nepokryješ výdaje za jídlo a ene i kdyby stály po 13$, kor když tam bude přirážka za bojkot a to samé pak i s prodejem techů přes bojkot

Další věc je, že díky značnému úbytku hráču ubylo dost snadných cílů pro rozjíždějící se roboty, čemuž nepomáhají ani anarch -> utop aliance, takže pokud ali přibere třeba 4 roboty, tak už může být problém sehnat pro ně všechny dostatek půdy na rozjezd, takže když skončíš po revo z bezali na 400k prestiže, tak se jen tak nerozjedeš, ale to by asi bylo na celý další návod jak rozjet robo a stejně se to každý nejlíp naučí za chodu, když mu v ali radí někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti

Sigurn 17.1.2011

souhlasim s tebou, pokud najednou ali pribere vic jak 2 roboty tak muzou (a pravdepodone budou) mit problemy, idealni to je kdyz prijde jen jeden robot a ostatni mu jen pomahaji brat hlinu

s tim dokupovanim, nevim jak to hrajes ale me to pokazde fungovalo, nekdy si necham penize z prodeje z predchozi odehravky takze dokupovani jidla energa nemusim resit (resp penize pro tohle), nekdy, pri vyssi cene musim jeste dodatecne neco prodat. Ovsem neni dulezite vysplhat prestizne co nejvys jako spise dat tu revoluci, pokud mas alianci ktera ti po revo pomuze tak neni problem prechazet pri 3k km.

shlimak6 20.5.2011

Ja ked som zacal hrat WG, tak som siel prvy vek Komunizmus na Ene (kamarat mi dal uz nejake zaklady a zaujala ma tato strategia popisana pekne v Helpe).. samozrejme som fuzky nedal, a ani mesacnu.. ale pretoze ma par dni pred revoluciou na robo vybombili a genov som nemal moc dobrych, som sa rozhodol, ze skusim dat robo.. na malej rozlohe a s 3 spio spojkami som mal slusnu rozviedku.. a pretoze toho casu ako student VS som mal dostatok casu, tak som nakradol kvantum techov.. revolucia prebehla bez problemov na cca 6tis km s velkou hotovostou na ruke.. s rozbehom mi pomohli 2 fundaci v ali a robik sa celkom podaril..

a odvedy ubehlo skoro 30 vekov a neviemkolko medzihier.. a len parkrat sa mi podaril lepsi prechod na robo, ako „tenkrát, poprvé“ .. ;))