Protekce na kasárny

Nejrozšířenější strategie na odehrání prvních kol ze začátku věku a to i kvůli tomu, že mnoho hráčů ji považuje za nejlepší,  nejlehčí a nejefektivnější. Pokud následně provedete revoluci na fundamentalismus nebo jinou vládu, se zaměřením na produkci vojáků z kasáren, jste perfektně připraveni na další pokračování ve hře.


Než začnete odehrávat: je důležité nastavit několik parametrů vaší země

 1. nastavte produkci laboratoří 100% na rychlost stavby (díky tomu postavíte během odehrávání protekce o několik budov za kolo více, v průběhu odehrávání změníme, cca po 55 kole!)
 2. nastavte produkci továren 100% na tanky nebo bunkry (pro někoho zbytečná věc, ale naučte se ji)
 3. prodejte celou armádu na domácím trhu (tím získáte peníze na stavění budov!)

Co by jste měli stavět?

 1. Kolem 150-250 laboratoří (velmi důležité postavit co nejdříve, jinak jsou vcelku zbytečné)
 2. Buď na začátku nebo v průběhu odehrávání postavte 1* farmy (ke konci odehrávání Vám jinak dojde jídlo)
 3. Dále stavte již jen kasárny.

Postup odehrávání:

 1. po 1 až 5 kolech kolonizujte dokud nebudete moci postavit budovy na plný výkon stavebních firem (odehrávání po 1 kole je velmi náročné, zbytečné)
 2. po 5-10 kolech prodávejte celou armádu až do 55-65 kola (jinak nebudete mít dostatek peněz na další stavbu, potom už jen pokud Vám zase dojdou)
 3. na konci odehrávání nedělejte revoluci, zůstaňte anarchií (pouze pokud se rozhodnete, že nevyužijete výhod anarchie)
 4. pamatujte, že po 55 odehraném kole změníte produkci v laboratořích na 60% Síla zbraní, 20% Síla rozvědky, 20% Výzkum vesmíru
 5. tak a jdeme na to
 6. nejprve postavíme laboratoře a pak už jen kasárny po celou dobu protekce nebo do cca 70 – 80 kola a následně dáte 20 kol pouze kolonizovat (v případě stavění kasáren až do konce budete mít rozlohu kolem 1400 – 1500 km² toho využívají hlavně válečníci, kteří začnou ihned útočit po vylezení z protekce, jinak pokud na-kolonizujete území budete mít kolem 1750 km² pokud jste líní jako já a nechce se Vám hned válčit)
 7. A je to, prvních 100 kol z cca 4000 je za námi :).

A co dále po protekci? Máte několik možností. Z extrémního hlediska nekonečně mnoho :D.

Území na další stavbu získejte buď kolonizací (potom je lepší revoluci z anarchie provést později) nebo dobýváky (jedině až po revoluci). Pokud jste na konci protekce nekolonizovali oněch 20 kol, zaměřte se na začátku další odehrávky na zábavní střediska a voj. základny (jejich % zastoupení v zemi záleží na výběru Vaší budoucí vlády). Většinou budete mít kolem 0-15% zábavních středisek a 10-20% voj. základen (nezahrnuje extrémní případy). Přesnější hodnoty se dozvíte v jednotlivých strategiích. Peníze na stavbu získáte prodejem armády na světovém trhu. Nyní jste připraveni válčit, zkontrolujte si zda máte všechny spojky a hurá do boje.

A dále k nám kolonizátorům. Využijeme ještě výhod anarchie  (menší žoldy, více na-kolonizuje něž ostatní vlády). Nejprve zastavíme nezastavěné území…jak jinak než kasárnami. Peníze na stavbu získáte z prodeje armády na světovém trhu. Dále kolonizujete a zase stavíte kasárny (záleží na Vás do jak velké rozlohy od 2000 – 3000 km² ) nakonec postavíte zábavní střediska a voj. základny (viz. předchozí odstavec) a dáte revoluci na Vámi zvolenou vládu.

Článek vytvořil vedoucí vzdělávacího týmu Chica (#107648).

Komentáře

jajohn 21.2.2012

bezva navod…vcelku pouzivam

vrtava poznamka: po protekci rozhodne existuje pouze omezene mnoho moznosti co delat…akorat tezko spocitatelne

 Durri 21.2.2011

ad jajohn: přesně možná těžko, ale horní odhad možností spočteš velice snadno,protože máš omezený počet kol a omezený počet věcí, které v daném kole můžeš udělat ,)

ad návod: místy se tváří dost univerzálně, místy jako zmršený návod pro fundu (což vyplývá z jisté snahy o univerzálnost); spíš by ses měl držet návodu na kasárny pro fund/dikt s přípravou na okamžité dorgování a válčení (do 150 labů, 1x farmy, nastavit techy tak, jak píšeš, 65. kolo poslední prodej army, na konci max 10 kol kolonizace a to po protu zastavět pár zs a základnama) -> z toho pak můžeš slušně prodávat drogy a dobře válčit a pak napsat vedle návod na kasárny pro pozvolný rozjezd z any, pro repku na F a demo/kom na voj. stát a pak továrny (250 labů, 600-700 kasáren, 150-200 labů, zbytek kasárny až do konce protu, techy změnit na automatizaci)-> po vylezení z protu kolonizuješ s anarchií a připravíš vojce na F, následovaný nanotechnologií, popř. voj stát, ale ten asi bude po jedené odehrávce po revo a ne hned
kolonizace posledních 20 kol je blbost, když rozjíždíš kasárny, ve výsledku na ni doplatíš

admin 24.2.2011

Durri: Návod má být univerzální s cílem oslovit spíše méně zkušené hráče. Pro ně drogování a útočení může být ze začátku spíše na škodu.

„kolonizace posledních 20 kol je blbost, když rozjíždíš kasárny, ve výsledku na ni doplatíš“ můžeš uvést příklad?

Durri 3.3.2011

vylezeš z protu s míň army a víc půdy, říkáš, že to je pro začátečníky, potřebuješ ještě další komentář?