Protekce na laboratoře

Tato strategie je zaměřená většinou pro ty hráče, kteří si chtějí nejprve vytvoří dobrý ekonomický základ země, speciální pokroky nad 600k případně 1200k a až následně se zaměřit na vojenskou sílu země. Vhodná pro rozjezd bez-alianční země, taktéž pro strategii Anarchie na Utopii – farma po celý věk ve velké alianci.

Než začnete odehrávat

Je důležité nastavit několik parametrů vaší země.

 1. nastavte produkci laboratoří 100% na rychlost stavby (díky tomu postavíte během odehrávání protekce o několik budov za kolo více, v průběhu odehrávání změníme, cca až dosáhnete efektu nad 150%!)
 2. nastavte produkci továren 100% na tanky nebo bunkry (pro někoho zbytečná věc, ale naučte se ji)
 3. prodejte celou armádu na domácím trhu (tím získáte peníze na stavění budov!)

Co by jste měli stavět?

 1. Kolem 150-250 kasáren (jelikož jinak se dostanete do situace, že Vám dojdou peníze na stavbu budov)
 2. Buď na začátku nebo v průběhu odehrávání postavte 1* elektrárny,1* farmy (ke konci odehrávání Vám jinak dojde energie, jídlo)
 3. Dále stavte již jen laboratoře.

Postup odehrávání

 1. po 1 až 5 kolech kolonizujte dokud nebudete moci postavit budovy na plný výkon stavebních firem (odehrávání po 1 kole je velmi náročné, zbytečné)
 2. po 5-10 kolech prodávejte celou armádu až do 55-65 kola (jinak nebudete mít dostatek peněz na další stavbu, potom už jen pokud Vám zase dojdou)
 3. na konci odehrávání nedělejte revoluci, zůstaňte anarchií (pouze pokud se rozhodnete, že nevyužijete výhod anarchie)
 4. pamatujte, že až dosáhnete efektu nad 150% u technologie rychlost stavby změníte produkci v laboratořích na 25% Obchod, 25% Hustota zalidnění, 20% Síla zbraní, 10% Síla rozvědky, 20% Výzkum vesmíru, ale záleží hlavně na tom, jakou plánujete strategii po 100 kolech.
 5. tak a jdeme na to
 6. nejprve postavíme kasárny a pak už jen laboratoře po celou dobu protekce nebo do cca 70 – 80 kola a následně dáte 20 kol pouze kolonizovat (v případě stavění laboratoří až do konce budete mít rozlohu kolem 1400 – 1500 km², pokud na-kolonizujete území budete mít kolem 1750 km²)
 7. A je to, prvních 100 kol z cca 4000 je za námi :).

A co dále po protekci?

 1. Pokračovat jako anarchie – s tím, že stále budete kolonizovat a stavět laboratoře, s postupem času případně změníte produkční budovy. Vaším cílem může být Utopie nebo Robokracie (revoluce nelze přímo z Anarchie).
 2. Pokračovat jako anarchie – využijete ještě výhod anarchie (kolonizaci) a revoluci na jiné zřízení provedete později, při rozloze 2-3k km² nebo větší. Stavíte stále laboratoře. Cílem je získat technologický základ.
 3. Provést revoluci na jinou vládu – např. feudalismus nebo technokracii.

Článek vytvořil vedoucí vzdělávacího týmu Chica (#107648).

Komentáře

Lokisek 21.2.2011

hlavne doslo zradlo energie mam pres 4k na skladu .. postavil jsem hned 1* na zacatku pak kasarny a uz jen laby a doslo jidlo … coz je celkem neprijemne pri poslednim kolonizovani 10kol … takze bych doporucil 1* farmy 1* elektrarny

Durri 21.2.2011

návod skoro jak přes kopírák od kasáren ,)
rozestavění techů záleží na dalších plánech se zemí, ale je zbytečné v protu něco rvát do vojenských techů, buď 50:50 obchod a hustotu, pokud se jede anarchie, pokud ne, tak 65:35, pokud plánuješ techno

sry, ž ti takhle kritizuju obě protekce, ale když to chceš dávat nováčkům pro inspiraci.. to už je radši odkaž na indyho blog

admin 24.2.2011

Vysvětlení proč jsem uvedl nastavení technologií z laboratoří na 25% Obchod, 25% Hustota zalidnění, 20% Síla zbraní, 10% Síla rozvědky, 20% Výzkum vesmíru je následující.

Nechtěl jsem uvést nejlepší volbu, protože jsem chtěl, aby budoucí čtenáři a hráči webgame s minimem zkušeností se nejdříve naučili význam technologií. Předpokládám, že pokud budou muset nastavit tyto hodnoty, budou se dále zajímat, proč tyto technologie mají mít. Produkci jsem rozdělil do této podoby z toho důvodu, aby vliv oněch technologií byl produktivní a nezaostával oproti ostatním.

Proč jsem nastavil 25% na Obchod a Hustotu zalidnění? Kvůli vyšší produkci peněz.
Proč jsem nastavil 20% na Sílu zbraní a Výzkum vesmíru? První z nich hlavně, kvůli bonusům armády. Výzkum vesmíru, abychom mohli nalézt UFO.
Proč jsem nastavil 10% na Sílu rozvědky? Ochrana ostatních technologií proti loupeživé akci rozvědky – ukrást technologie.

ad. kopie: Nač měnit něco, co má k sobě velmi blízko?

Ripperman 24.2.2011

„Nechtěl jsem uvést nejlepší volbu,“

Tak jestli nechces uvádět nejlepší volbu, tak nepis navody. Zpraseny navod s odkazem, ze novacci lip pochopi vyznam hry, kdyz jim predlozis zpraseny navod, dokaze napsat asi kazdy….

admin 24.2.2011

ad. Ripperman: Myslíš, že nejlepší volba je vždy ta správná? Můžeš zde uvést co je podle tebe nejlepší volba.