Domácí trh (4)

Dnes si objasníme první možnost jak lehce koupit, prodat armádu, agenty, jídlo a energii na domácím trhu. Ukážeme si jeho výhody a nevýhody.

Domácí trh naleznete v hlavním menu pod odkazem Domácí trh, takže nalézt jej nebude problém :). Rozdíl mezi světovým a domácím trhem je ten, že pokud vykoupíte domácí trh, tak se zaplní až za 37,5h (agenti za 25h). Naopak světový trh je ovlivněn pouze hráči, kteří na trh posílají suroviny, jednotky.

Výhoda domácího trhu spočívá hlavně v tom, že pokud potřebujete rychle získat peníze, můžete zde prodat část armády. Nevýhodou je bohužel nižší prodejní cena než na světovém trhu.

Každá země má svůj vlastní domácí trh.
Technologie Cena na domácím trhu společně s vojenskými základnami ovlivňují cenu vojenských jednotek (kromě ceny vojáků).
Fundamentalismus má levnější vojáky (95$ místo 115$).
Komunismus má levnější agenty (3000$ místo 5000$).
Jednotky na trh přibývají každých 15 minut (každé nové kolo).
Po velkých nákupech na domácím trhu stoupne cena, čím více nakoupíte, tím více stoupne cena (nejlevnější jednotky při zaplnění 100% – 81% naopak nejdražší při zaplnění 0% – 20%).
Cena jídla a energie je téměř vždy příznivější na světovém trhu (na světovém běžně mezi 10-20$, na domácím za minimálně 25$).
Čím větší zemi máte a čím více máte obchodních zón (nemají vliv na počet agentů), tím více zboží na domácím trhu máte. Pokud 100% území země tvoří obchodní zóny, zvýší se objem trhu, oproti stavu bez zón, na 400%.
Prodej jídla a energie je limitován 10-násobkem objemu pro nákup.
Domácí trh se zaplní za 37,5h (agenti za 25h)
Agenty lze nakoupit pouze na domácím trhu (v protekci agenty nelze nakupovat).Štítky: průvodce