Historie, prostředí a základy ovládání hry (1)

Zaregistrovali jste se v on-line strategii webgame? Jste překvapeni složitostí této hry? Nevíte co dál? Potom by Vám měl pomoci tento seriál návodů s prvními krůčky. Díky němu se můžete v co nejkratší době začlenit do několika tisícové komunity hráčů, této již legendární strategie. Úvodní návod seznamuje uživatele s historií,  prostředím a základy ovládání hry, vzdělávacím a nápovědovým týmem.

Historie Webgame

Webgame již existuje více jak 9 let. Za tuto dobu se vystřídalo několik majitelů, mnoho administrátorů, hráčů. A i teď po mnoha letech by jste nalezli hráče, kteří pamatují dřívější časy. Pokud máte zájem se dozvědět mnohem více o historii, vývoji této bezesporu legendární hry, můžu Vám doporučit tento web:

http://kleky.net/wg/histali/ web již nefunguje

Bohužel tato stránka již neprochází tak bouřlivým vývojem, jako dříve, ale mnoho podstatných informací zde určitě naleznete.

Prostředí Webgame

se již několik roků nemění, ale to není překážkou. To podstatné je stále stejné. Hlavní zábavu zde naleznete v podobě komunikace, ale též v porovnávání Vašeho strategického myšlení s ostatními hráči. Pokud máte rádi též tabulky, čísla,  jste na pravém místě.

Už bylo dost řečí, pojďme se raději podívat na pár ukázek ze hry.

Hlavní menu – Umístěné na levé straně, je v této hře velmi důležitou součástí.  Jednotlivé části, odkazy budu podrobně popisovat v dalších tutoriálech. V následujícím obrázku uvádím základní rozdělení.

Vedlejší menu – Po kliknutí na téměř jakýkoliv odkaz v hlavním menu, se v horní části obrazovky zobrazí další „podmenu“.

Informační tabulka – V ní jsou uvedeny informace ohledně zemi, kterou vlastníte. Aktualizuje se při každém načtení webové stránky.

V tomto prostoru jsou uváděny různé informační tabulky,  formuláře, žebříčky, přehledy apod.

Základy ovládání hry

Citace z oficiální nápovědy:

WebGame je online realtime hra z budoucnosti.

Základní princip hry je asi takovýto: přes Internet odehráváte svoji zemi, spolupracujete se svými spojenci, snažíte se poškodit své nepřátele a to vše se odehrává v reálném čase (jakákoliv vaše operace se okamžitě projeví).

Nyní Vám ukážeme pár příkladu, jak např. stavět budovy, nastavit produkci technologií z laboratoří nebo produkci z továren.

Vzdělávací tým

Jak už je možno si vyvodit z názvu, vzdělávací tým má na starosti především chod projektu WG vzdělávání. Ten zajišťuje méně zdatným hráčům možnost zlepšit se ve WG dovednostech pod vedením zkušenějších hráčů. A to buď ve webgame školách, které spravují učitelé nebo webgame univerzitách vedených profesory..

Kde nás najdete:

V menu klikněte na Pracovna a dále na odkaz Seznam učitelů:

Nápovědový tým

Tento tým má na starosti hráče a jejich otázky ohledně hry. Děje se tak hlavně prostřednictvím dotazového fora a pošty.

Kde nás najdete:

V menu klikněte na Pracovna a dále na odkaz Seznam online nápověd:

Fórum na dotazy:

Toto fórum je určené výhradně na otázky a odpovědi ohledně WG a potvrzování chyb před nahlášením na chybové fórum. Naleznete jej několika způsoby:

1.  V menu klikněte na Pracovna a dále na odkaz Online pomoc:

2. V menu klikněte na Fórum a dále ve vedlejším menu na odkaz Speciální

Jak kontaktovat učitele, nápovědy, hráče, administrátory.

Vždy hledejte tento obrázek  s titulkem pošta. Po kliknutí se vám zobrazí formulář pro napsání zprávy. Učitele poznáte dle zeleného „ocásku“, nápovědu podle modrého, admina podle červeného atd.

Nyní kontaktujeme nápovědu jménem jack32. Číslo nápovědy je 787. (číslo admina je 1, učitele 525) Klikneme na obrázek  a následně se nám ukáže tento formulář:

V červeném obdélníku je uvedeno číslo hráče, učitele, administrátora v našem případě nápovědy. V zeleném obdélníku je uvedena zpráva, kterou chceme poslat. A nakonec klikneme na odeslat.

Po odeslání se odeslaná zpráva zobrazí pod formulářem, kde jste zprávu psali.

Odpověď naleznete po kliknutí v menu na odkaz Pošta.Štítky: průvodce