Systém kol a cíle hry (2)

Cílem tohoto návodu je vysvětlit základní princip kol, jak vznikají, kde se ukládají, k čemu slouží atd.. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou musíte znát. Většina akcí se totiž točí kolem kol. Pokud jich máte málo,  nedá se velmi kvalitně hrát. A nakonec Vám ukážeme co je cílem hry.

Kola

1 kolo představuje časové období ve Vaší zemi. Nové kolo přibude vždy každých 15 minut. Za každé kolo země produkuje zboží a navíc můžete dát příkaz k vykonání nějaké akce:

Postavit budovy (v menu Budovy) – budovy vám umožní zvýšit produkci
Kolonizování (v menu Budovy) – umožní vám zvětšit rozlohu své země, a proto můžete mít více budov
Vojenský útok (v menu Válka) – útoky na nepřítele jej oslabí, 1 útok stojí podle druhu 2 nebo 4 kola
Odpálit raketu (v menu Válka – podmenu Rakety) – oslabí nepřítele, 1 odpálení trvá 1 kolo
Provést operaci rozvědky (v menu Rozvědka) – zjišťování informací, loupení, teroristické útoky, 1 operace stojí 1 kolo
Dotovat (v menu Dotace) – pokud máte přebytečná kola a nechcete během nich provádět žádné akce, můžete dotovat některou část ekonomiky a zlepšit tím produkci

Celkem můžete získat za den 96 kol. Maximálně můžete mít uloženo 140 kol ke hraní. Pokud máte už tento počet naplněný, dalších 200 kol se ukládá do dočasně nepřístupných kol (aby se zabránilo odehrávání všech 340 kol najednou). Po spotřebování kol ke hraní se do nich postupně převádějí i nepřístupná kola. S každým novým kolem, které obdržíte, se převedou 2 nepřístupná kola do hratelných (tím si můžete našetřit až 340 kol, ale odehrát najednou jen 140). Pokud máte 140+200 kol a má Vám přijít kolo další, tak tzv. propadne (nemá se kam uložit, oba „zásobníky“ kol jsou plné).

Cílem hry

je umístit se v žebříčku zemí, aliancí a historickém žebříčku na co nejvyšším místě. K tomu potřebujete nejenom štěstí, ale i znalosti této hry. Někdo nepotřebuje umístit se v topce nejlepších hráčů, ale stačí mu popovídat si  s ostatními hráči, nejenom o hře. A to na fóru, v poště nebo třeba na některém ze srazů wg hráčů.Štítky: průvodce